Malebný městys na okraji Moravy

Oblastní charita Polička

21.8.2023

Oblastní charita Polička
—————————————————————————————————————————

Nová služba Most nabídne podporu při ztrátě blízkého člověka

V druhé polovině září otevírá Oblastní charita Polička novou službu Most. Most nabídne podporu, když náhle zemře někdo blízký, ale i v situaci, kdy je někdo tak nemocný, že očekáváme konec jeho života. Poradit se můžete přijít třeba i když si nejste jisti, jak mluvit s dětmi, které právě procházejí ztrátou. Odborníci nabídnou také metodickou podporu učitelům nebo vedoucím volnočasových aktivit, kteří pracují v kolektivu dětí s čerstvou zkušeností ztráty. „Někdy se člověku chce mluvit, jindy spíše mlčet. Spolu můžeme být, cokoliv prožít a hledat zdroje síly,“ uvádí vedoucí střediska, psycholog a terapeut Jakub Kozák. Most poskytuje krizovou intervenci, psychoterapii a provázení truchlením.


Přípravná fáze této služby proběhla za podpory Nadace EP Corporate Group. Od září je služba podpořena z programu OP Z+ skrze MAS Poličsko a za podpory jednotlivých dárců.
Služba je určena pro všechny, kteří ji budou chtít využít. Je bezplatná.

Jak se můžeme potkat?
Od druhé poloviny září nás můžete oslovit v kontaktních hodinách (pondělí 10:00 až 15:00, úterý 8:00 až 14:00 a ve čtvrtek 8:00 až 12:00) na telefonním čísle +420 739 207 035 nebo napsat na email: [email protected]. Bude-li třeba, domluvíme osobní setkání v konzultovně Oblastní charity Polička.

Podrobné informace naleznete na webu policka.charita.cz v sekci Jak pomáháme.
https://policka.charita.cz/jak-pomahame/most/

Informace o akcích: https://policka.charita.cz/akce/

 

Last modified: 21.8.2023

Comments are closed.