Malebný městys na okraji Moravy

Oblastní charita Polička

21.8.2023


Někdy se svět zdá vzhůru nohama. Jak a komu pomáhá Centrum duševního zdraví ve Svitavách?

Velká část z nás zažije v životě duševní nepohodu. Někteří bojují s vážnější duševní poruchou. Právě proto vzniká ve svitavském okrese pod Oblastní charitou Polička jediné Centrum duševního zdraví Svitavy. Centrum duševního zdraví sídlí ve Svitavách a je zcela novým typem služby. Bude kombinovat odborníky se zdravotní a sociální specializací. Sociální část již začala fungovat před rokem a rozvoj zdravotnické části je v plném proudu.

„Nejsem jen psychiatrická diagnóza. Jsem milovnice tetování, zpěvu a setkávání s přáteli,“ říká klientka Centra duševního zdraví

„Co mi dalo Centrum duševního zdraví? Pocit bezpečí a hlavně pocit, že na ty všechny mé trable a kotrmelce nejsem sama. Pocit jistoty, kterou jsem zoufale hledala. A pocit, že všechno zvládneme,“ sdílí své zkušenosti klientka L., která žije s depresemi a hraniční poruchou osobnosti. Neustálé výkyvy nálad, úzkosti a depresivní naladění zmírnila až antidepresiva. Na své cestě hledala po propuštění z nemocnice podpůrnou síť. „K péči psychologa a psychiatra dokonale zapadla podpora svitavského Centra duševního zdraví,“ dodává L.

Celý tým Centra duševního zdraví Svitavy se snaží, aby práce s jejich klienty byla komplexní – podporuje své klienty v jejich individuálních přáních, pomáhá jim se získáním práce, smysluplným trávením volného času, nebo hledáním stabilního bydlení. CDZ Svitavy také podporuje klienty při léčbě a na cestě k zotavení se z onemocnění. Podpora míří také k blízkým a rodinám klientů; těm se totiž často pozornosti nedostává. V této kombinaci je tak zcela novým typem zdravotně-sociální služby pro celé Svitavsko.

Tým CDZ přivítá nové kolegy – psychiatr/psychiatrička, psycholog/psycholožka, psychiatrická sestra/bratr. Kontakt: Ludmila Mlejnková, tel. 730 572 345, [email protected]

Oblastní charita Polička

policka.charita.cz

Last modified: 21.8.2023

Comments are closed.