D O T A Z N Í K

pro tvorbu

Strategický plán rozvoje obce Radiměř na léta 2021-2031

Vážení spoluobčané,

dovoluji si Vás oslovit za Radiměř s prosbou o vyplnění dotazníku. Výsledky vyhodnocení dotazníkového šetření budou zapracovány do právě vznikajícího Strategického plánu rozvoje obce Radiměř na léta  2021-2031. V něm bychom chtěli stanovit hlavní směry rozvoje obce a její další vývoj, proto je pro nás Váš názor důležitý. Strategický plán rozvoje obce je také nezbytně důležitým podkladem pro získávání dotací na uskutečnění vybraných rozvojových záměrů.

Dotazník je určen pro občany obce starší 18 let. Prosíme Vás o jeho vyplnění. Zaručujeme Vám anonymitu a diskrétnost při jeho zpracování. O výsledcích šetření budete informováni v rámci zpracovaného rozvojového dokumentu obce.

Vyplněný anonymní dotazník prosím odevzdejte nejpozději do 23.10.2020 v písemné formě na následujícím sběrném místě:

-Obecní úřad Radiměř ( poštovní schránka na vstupních dveřích Obecního úřadu )Pokud využijete vyplnění on-line, odešlete dotazník pouze elektronicky, v papírové formě ho již neodevzdávejte.

S výsledky budete seznámeni na webových stránkách obce a na veřejném zasedání zastupitelstva obce při schvalování nového strategického plánu rozvoje, o jehož termínu Vás budeme informovat. O Vaše názory se budeme samozřejmě zajímat i nadále.

Předem děkujeme za vyplněný dotazník a Váš aktivní přístup při tvorbě tohoto dokumentu, který bude hlavním dokumentem a bude sloužit  pro další rozvoj Naší obce.

Za Obec Radiměř

Roman Satrapa, starosta obce

Vítejte na stránkách Obce Radiměř

Obec Radiměř leží v nádherné krajině, ve které se projevují rysy Českomoravské vrchoviny. Oblast Radiměře je charakteristická vrásčitou krajinou, která je zvlněná, pokrytá lesy, pastvinami a zemědělskou půdou. Samotná obec se skrývá v dlouhém údolí, z jehož úbočí je nádherný výhled jak na samotnou vesnici, tak do dáli, kde jsou vidět blízké Svitavy a okolní obce.

Mezi turistické zajímavosti obce patří v první řadě nádherné okolí skýtající plno příležitostí k výletům do přírody a houbaření. Pro sportovce  je k dispozici areál Tělovýchovné jednoty, kde se nachází fotbalové hřiště s vybudovaným zázemím, dále nově vybudované multifunkční hřiště pro různé druhy sportu. Dále je v tomto areálu vybudována odpočinková zóna s dětským hřištěm. Ve středu obce se nachází cyklistické posezení, které slouží k odpočinku cyklistům, kteří využívají cyklotrasy ve směru na Svojanov nebo Poličku.

Radiměř je rozlehlou obcí a její délka činí necelých 9 kilometrů. Pro vyznavače zimních sportů je v horní části obce vybudován  lyžařský vlek, který lze využít pouze při dobrých přírodních sněhových podmínkách.

Aplikace RADIMĚŘ

Důležité informace okamžitě a přímo od zdroje - výpadek proudu, hlášení místního rozhlasu, změna pracovní doby či dovolená lékařů nebo pracovníka pošty, nadcházející obecní akce, apod. Informace kdekoliv a okamžitě k dispozici. Neslyšíte dobře obecní rozhlas? Nevadí o důležité informace nepřijdete.

Co pro to musíte udělat? Vezměte svůj chytrý telefon či tablet, stáhněte a nainstalujte si zdarma aplikaci z Google Play s názvem Radiměř. Nepotřebujete žádné přihlašovací údaje. Vše je zcela zdarma. Aplikace funguje na proncipu tzv. notifikací. Kdykoliv je v aplikaci k dispozici nová zpráva, automaticky se zobrazí ve vašem zařízení. Nic neplatíte. Zprávy nezapadnou v záplavě jiných oznámení a e-mailů.

Pro telefony se systémem Android ke stažení již nyní, pro Apple zařízení k dispozici do konce listopadu.

Mikulášská nadílka a čertovská show

15.12.2017 12:25
  15.12.2017 zveme všechny děti na mikulášskou nadílku a čertovskou show na sále ZD od 16:00 hodin. Těšit se můžete na malování na obličej, balonkyplněné heliem, soutěže, pyrotechnické a světelné efekty a samozřejmě přijde anděl, čert i Mikuláš s dárečky.  Mikulášská nadílka.pdf (470466)

Prodej Vánočních stromků

14.12.2017 14:24
V případě zájmu o Vánoční stromky - borovice nebo smrk pichlavý je možné se domluvit s panem Vraspírem Lubošem na tel. čísle 603813470

Soukromý prodejce stromků

09.12.2017 14:49
Soukromý prodejce stromků přijede v sobotu 9. prosince ve 13 hodin, borovice do 200 cm a smrk pichlavý 150-170 cm za 270,-Kč. Zdrží se cca 1 hodinu.  V případě zájmu je možné se domluvit s panem Vraspírem na tel. čísle 603813470.

Soukromý prodejce ryb, pan Hrabal oznamuje občanům, že bude prodávat v naší obci

07.12.2017 14:48
Soukromý prodejce pan Hrabal oznamuje občanům, že bude prodávat v naší obci Ve čtvrtek 7 .prosince živé ryby. V době od 12,15  hodin zdrží se dle zájmu ( asi 15 minut )                 Místo...

SDH 1 Radiměř

06.12.2017 14:49
Sbor dobrovolných hasičů Radiměř 1 oznamuje, že výroční schůze se bude konat v pátek 8. prosince od 18 hodin v jídelně u sálu ZD v Radiměři.

Zemědělské družstvo Radiměř

01.12.2017 13:37
Zemědělské družstvo Radiměř oznamuje, že 1. prosince od 9:30 do 17 hodin proběhne výplata nájemného v pokladně ZD Radiměř.

Konání 18. zasedání zastupitelstva v úterý 28.11.2017 v 18:00 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu v Radiměři čp. 170

28.11.2017 09:56

24.11.2017 08:46
zveřejněna veřejná vyhláška – zahájení řízení o změně č. 1 územního plánu Radiměř   Více zde: https://radimer.imunis.cz/edeska/file.asp?id=11921&ts=RjmFAKb6CLjOpFhXwsurSp5KAU9OvBs%3D