D O T A Z N Í K

pro tvorbu

Strategický plán rozvoje obce Radiměř na léta 2021-2031

Vážení spoluobčané,

dovoluji si Vás oslovit za Radiměř s prosbou o vyplnění dotazníku. Výsledky vyhodnocení dotazníkového šetření budou zapracovány do právě vznikajícího Strategického plánu rozvoje obce Radiměř na léta  2021-2031. V něm bychom chtěli stanovit hlavní směry rozvoje obce a její další vývoj, proto je pro nás Váš názor důležitý. Strategický plán rozvoje obce je také nezbytně důležitým podkladem pro získávání dotací na uskutečnění vybraných rozvojových záměrů.

Dotazník je určen pro občany obce starší 18 let. Prosíme Vás o jeho vyplnění. Zaručujeme Vám anonymitu a diskrétnost při jeho zpracování. O výsledcích šetření budete informováni v rámci zpracovaného rozvojového dokumentu obce.

Vyplněný anonymní dotazník prosím odevzdejte nejpozději do 23.10.2020 v písemné formě na následujícím sběrném místě:

-Obecní úřad Radiměř ( poštovní schránka na vstupních dveřích Obecního úřadu )Pokud využijete vyplnění on-line, odešlete dotazník pouze elektronicky, v papírové formě ho již neodevzdávejte.

S výsledky budete seznámeni na webových stránkách obce a na veřejném zasedání zastupitelstva obce při schvalování nového strategického plánu rozvoje, o jehož termínu Vás budeme informovat. O Vaše názory se budeme samozřejmě zajímat i nadále.

Předem děkujeme za vyplněný dotazník a Váš aktivní přístup při tvorbě tohoto dokumentu, který bude hlavním dokumentem a bude sloužit  pro další rozvoj Naší obce.

Za Obec Radiměř

Roman Satrapa, starosta obce

Vítejte na stránkách Obce Radiměř

Obec Radiměř leží v nádherné krajině, ve které se projevují rysy Českomoravské vrchoviny. Oblast Radiměře je charakteristická vrásčitou krajinou, která je zvlněná, pokrytá lesy, pastvinami a zemědělskou půdou. Samotná obec se skrývá v dlouhém údolí, z jehož úbočí je nádherný výhled jak na samotnou vesnici, tak do dáli, kde jsou vidět blízké Svitavy a okolní obce.

Mezi turistické zajímavosti obce patří v první řadě nádherné okolí skýtající plno příležitostí k výletům do přírody a houbaření. Pro sportovce  je k dispozici areál Tělovýchovné jednoty, kde se nachází fotbalové hřiště s vybudovaným zázemím, dále nově vybudované multifunkční hřiště pro různé druhy sportu. Dále je v tomto areálu vybudována odpočinková zóna s dětským hřištěm. Ve středu obce se nachází cyklistické posezení, které slouží k odpočinku cyklistům, kteří využívají cyklotrasy ve směru na Svojanov nebo Poličku.

Radiměř je rozlehlou obcí a její délka činí necelých 9 kilometrů. Pro vyznavače zimních sportů je v horní části obce vybudován  lyžařský vlek, který lze využít pouze při dobrých přírodních sněhových podmínkách.

Aplikace RADIMĚŘ

Důležité informace okamžitě a přímo od zdroje - výpadek proudu, hlášení místního rozhlasu, změna pracovní doby či dovolená lékařů nebo pracovníka pošty, nadcházející obecní akce, apod. Informace kdekoliv a okamžitě k dispozici. Neslyšíte dobře obecní rozhlas? Nevadí o důležité informace nepřijdete.

Co pro to musíte udělat? Vezměte svůj chytrý telefon či tablet, stáhněte a nainstalujte si zdarma aplikaci z Google Play s názvem Radiměř. Nepotřebujete žádné přihlašovací údaje. Vše je zcela zdarma. Aplikace funguje na proncipu tzv. notifikací. Kdykoliv je v aplikaci k dispozici nová zpráva, automaticky se zobrazí ve vašem zařízení. Nic neplatíte. Zprávy nezapadnou v záplavě jiných oznámení a e-mailů.

Pro telefony se systémem Android ke stažení již nyní, pro Apple zařízení k dispozici do konce listopadu.

Chovatelé ze Stradouně

09.09.2020 15:06
Chovatelé ze Stradouně budou ve čtvrtek 10.09.2020 v 15 hod. u obecního úřadu prodávat nosné kuřice stáří 20 týdnů za 170,00 Kč/kus

MUDr. Kobelková

08.09.2020 14:45
MUDr. Kobelková oznamuje, že v pátek 11.09.2020 nebude ordinace pro děti v Hradci nad Svitavou z důvodu školení řidičů. Ordinovat se bude odpoledne od 12 do 14 hodin v Opatově.

ZD Radiměř - obilí na rok 2020

08.09.2020 14:42
ZD Radiměř oznamuje, že objednané obilí na rok 2020 je nachystané k odběru na středisku 3 od 7 do 15 hodin.

Ztratil se boloňský psík bílé barvy

08.09.2020 11:58
Ztratil se boloňský psík bílé barvy v Hradci nad Svitavou, jedná se o střední rasu a slyší na jméno Bony. V případě nalezení majitelka prosí, aby se nálezce ozval na tel. 733651118.

Pošta v Radiměři

08.09.2020 07:34
Pošta v Radiměři bude ve středu 9.9.2020 otevřena pouze v dopoledních hodinách od 08:00 do 9:30

Nález dětské peněženky

08.09.2020 07:23
U dolního hřiště u hasičárny byla nalezena dětská peněženka s penězi a jízdenkou z autobusu. Peněženka je k vyzvednutí na č.p. 30 v Radiměři.

Drůbežárna Prace

02.09.2020 07:27
Drůbežárna Prace bude ve středu 2.9.  v 10:00 hod. prodávat:   mladé kuřice, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata,krůty, jatečné kachny  krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky,  dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.

Drůbežárna Mírovka

02.09.2020 07:23
DRŮBEŽÁRNA MÍROVKA, Svoboda-Havel, prodává v úterý 8. září 2020 v 9:10 hod. u obecního úřadu   kuřice  -  stáří 19 týdnů, cena 195 Kč/ks Drůbež doporučujeme objednat na tel.: 777 98 98 47.

Opatření od 1.9.2020

28.08.2020 09:02
Od 1. září 2020 vstupujte do budovy obecního úřadu pouze s ochrannými prostředky dýchacích cest (nos a ústa) - respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál. Na ruce použijte  dezinfekci, která je  dispozici v prostorách obecního úřadu

Prodej drůbeže