Svátek seniorů - s Nemocnicí ve Svitavách

22.09.2016 10:35

Slavíme svátek seniorů

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Ve Svitavách svátek seniorů oslavíme v pátek 30. září. Při této příležitosti je připraven dopolední program v nemocnici, ve kterém si připomeneme 130 let od založení Svitavské nemocnice. Za asistence průvodců bude možné si v 9, 10, a 11 hodin prohlédnout nemocnici doslova „od půdy až po sklep“. Mimořádně se návštěvníci dostanou i do prostor operačních sálů. Výstavou fotografií si připomeneme historické souvislosti rozvoje nemocnice.

Pro seniory je od 13:00 hodin v městském muzeu připravena komentovaná prohlídka muzea a muzejní dílny – řemeslné workshopy. Poskytovatelé sociálních služeb (Salvia, Charita, Domov na rozcestí) a Všeobecná zdravotní pojišťovna zde představí své služby a produkty. Připraveny jsou informace o celorepublikovém projektu Senior pasy. V 16:00 hodin vystoupí hudební skupina The Dozing Brothers.

Vstup je zdarma a drobné občerstvení je zajištěno.

Milí senioři, připojte se k oslavám a buďte součástí budování tradice oslav svátku seniorů ve Svitavách. Akce se koná pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.